hydrolat na przebarwienia

Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością użytkowane, albowiem mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów oraz złych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i poprawnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a właściwie produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi skórę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dodać do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one nadzwyczaj łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dopasować według ulubionego zapachu czy też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, jednakowoż oraz o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.